Kinga i Kamil – Sesja narzeczeńska we Włoszech

Spontaniczny wyjazd do Włoch

Cała nasza podróż rozpoczęła się od wertowania stron z tanimi lotami, nagle moim oczom ukazała się świetna oferta „Kraków – Bari” i to w naprawdę przystępnej cenie, nie zastanawiając się długo puściłem informację poprzez instagrama i trafiło na Kingę i Kamila.

Niecały tydzień później siedzieliśmy w samolocie opuszczając Polskę, do Włoch dolecieliśmy w niecałe 2 godziny, po czym od razu korzystając z transportu miejskiego przedostaliśmy się do centrum miasta.

Cały wyjazd był bardzo intensywny, zrobiliśmy niemalże 40km na nogach, wsunęliśmy łącznie z kilometr pysznego Włoskiego makaronu i wykonaliśmy ponad 2600 zdjęć, a to wszystko w 3 dni. Nic dziwnego, że opadliśmy z sił na lotnisku w trakcie oczekiwania na samolot do Polski. Był to zdecydowanie udany wyjazd!

Czy warto wybrać się w rejony Bari?

Bari to piękne miasto położone na południu Włoch, a także ważny port i ośrodek kulturowy. Jeśli interesuje Cię włoska kultura i historia, to zdecydowanie warto wybrać się w tamte rejony.

W mieście znajduje się wiele zabytków, w tym katedra św. Sabiny, zbudowana w XI wieku, Castello Normanno-Svevo, czyli zamek Normański, który został zbudowany w XII wieku, a także ruiny Rzymskiego teatru i amfiteatru. Warto także zobaczyć Bazylikę Świętego Mikołaja, którą uważa się za jedną z najważniejszych świątyń chrześcijańskich w Europie.

Bari to również doskonałe miejsce do degustacji kuchni włoskiej. W mieście znajdują się liczne restauracje, które serwują lokalne specjały, takie jak orecchiette, burrata, ryby i owoce morza.

Jeśli lubisz plaże, to Bari ma wiele pięknych plaż, zarówno miejskich, jak i tych, które są poza miastem. Plaże te są idealne do odpoczynku i relaksu.

Podsumowując, jeśli interesuje Cię kultura, historia, kuchnia włoska i piękne plaże, to zdecydowanie tak!

Jak zorganizować sesję fotograficzną we Włoszech?

Najważniejsze aby zacząć od sprawdzenia i porównania cen biletów lotniczych, zazwyczaj używam takich stron jak http://azair.eu, https://www.ryanair.com/pl/pl/zaplanuj-podroz/odkryj/niskie-ceny bądź https://www.pepper.pl/grupa/podroze. Od czasu do czasu zdarzy mi się jeszcze skorzystać z usług Wizzaira, lecz zdarzają się z ich strony niemiłe niespodzianki.

Następnie warto zabookować sobie nocleg korzystając z airbnb bądź bookingu. Jeśli macie już zarezerwowane te dwie rzeczy to można zacząć planować podróż i miejsce, gdzie chcielibyście wykonać zdjęcia. Polecam Wam skorzystać z tej mapy, która posłużyła mi w czasie sesji Kingi i Kamila we Włoszech.

https://goo.gl/maps/ugJrU4os7CKsXqdNA?coh=178573&entry=tt zerknijcie na miejsce „Polignano A Mare”, jest to najbardziej Instagramowi miejsce w Apulii. Zdecydowanie warto o nie zahaczyć, dojedziecie tam pociągiem z Bari centrale za około ~ 6 euro. Uważajcie jedynie na małe taksówki wysiadając na stacji „Polignano A Mare”, są bardzo drogie! Sama podróż pociągiem trwa jedynie 30 minut a na plażę dostaniecie się pieszo idąc tak naprawdę w dół od dworca.

Organizacja sesji narzeczeńskiej we Włoszech również nie jest droga, za 3 dni łącznie z transportem do Krakowa, lotami, jedzeniem i spaniem wyszło za osobę około 900 zł a wspomnienia i zdjęcia z takiego wyjazdu są po prostu bezcenne!

Jeśli bylibyście zainteresowani sesją fotograficzną we Włoszech napiszcie do mnie, pomogę Wam od strony technicznej, rozplanuje Wam wyjazd i otrzymacie ode mnie przepiękny materiał.

Marcel

Picnook - online blogging tool

Komentarze