Impact Of Extrinsic -3

Home > Blog > Impact Of Extrinsic -3

Unikalny charakter ceremonii

Norweskie tradycje ślubne są pełne interesujących elementów i zwyczajów, które wprowadzają unikalny charakter do ceremonii.

Listy

W Norwegii podczas ślubu istnieje tradycja, że każdy z gości weselnych pisze własnoręcznie list do pary młodej. Listy te są przekazywane parze młodej w dniu ich ślubu, a następnie odczytywane przez nich na weselu. Celem tej tradycji jest wyrażenie życzeń nowożeńcom na przyszłość, udzielenie cennych rad i wskazówek na temat życia małżeńskiego oraz wyrażenie miłości i wsparcia dla pary młodej w dniu ich ślubu. Czytanie listów to niezwykle wzruszający moment, który umożliwia parze młodej odczucie miłości i obecności swoich bliskich w tym szczególnym dniu. Listy są także piękną pamiątką, która będzie przypominać nowożeńcom o ich wielkim dniu oraz o miłości i wsparciu, które otrzymali od swoich bliskich.

Toast

Tradycja „Vikingtoast” to jeden z najważniejszych elementów norweskich wesel. Polega na podniesieniu kieliszka do wysokości głowy i krzyknięciu „skål!” (co oznacza „toast” po norwesku) trzy razy, a następnie wypiciu zawartości kieliszka do dna.


Ta tradycja ma swoje korzenie w wikingach, którzy uważali, że toastowanie przed piciem było sposobem na zapewnienie, że każdy w grupie miał równą ilość wina w swoim kieliszku. Dlatego też, gdy podniesiesz kieliszek do toastu, musisz trzy razy krzyknąć „skål!” – raz za przeszłość, raz za teraźniejszość i raz za przyszłość.

Koło miłości

Równie popularnym norweskim zwyczajem na ślubie „Kjærlighetskarusellen” lub „koło miłości”. Polega to na tym, że para młoda tańczy razem w okręgu, a każdy z gości podchodzi do nich, aby dołączyć do tańca i życzyć im wszystkiego najlepszego. To piękna tradycja, która wprowadza poczucie jedności i radości na ślubie.

Co myślą o sesji Ania i Maciek

Whether your wedding is around the corner in Chicago or across the globe (ciao, Italia!), I invest in my couples by ensuring we have a clear location plan for capturing their dream photos

Whether your wedding is around the corner in Chicago or across the globe (ciao, Italia!), I invest in my couples by ensuring we have a clear location plan for capturing their dream photos